Producenci

Jak się robi na drutach? Wskazówki dla początkujących

Robienie na drutach to jedno z zajęć, które kojarzymy z zimowymi wieczorami. To prosta czynność, pozwalająca tworzyć piękne rzeczy a dodatkowo się wyciszyć. Zastanawiasz się, jak się robi na drutach i czy warto się tego uczyć? Przeczytaj poniższy tekst.

Modnie, tanio, oryginalnie

Powszechny dostęp do wszelkich możliwych tekstyliów sprawia, że chętnie sięgamy po nowe rzeczy. Jednocześnie sporo osób szuka czegoś, co odbiega od produkcji masowej. Jeśli zastanawiasz się, jak się robi na drutach wiedz, że dzięki tej umiejętności odmienisz swoją garderobę. Stworzysz dodatki, które są inne, praktyczne i miłe w dotyku. Dlaczego warto spróbować? Również z tego powodu, że rodzinę i znajomych obdarujesz niebanalnymi prezentami. To nie musi być wymyślna czapka, wystarczy długi, ciepły szalik na zimę, który jest jedną z łatwiejszych robótek. Taki pierwszy sukces z pewnością ośmieli cię do dalszych prac.

Opanuj podstawowe ruchy i ćwicz

Najczęściej nie podejmujemy się wyzwań, które mogą nas przerosnąć. W przypadku ręcznych robótek wcale nie trzeba wspinać się na wyżyny rzemiosła. Nie wiesz, jak się robi na drutach? Na wstępie musisz się uzbroić w cierpliwość. Minie nieco czasu, aż dłonie przyzwyczają się do nowej czynności. Trzymanie drutów i nawijanie włóczki wciąga, więc polubisz nową aktywność. Im cieńsza włóczka i druty, tym trudniej. Praca może iść koślawo, łatwo też upuścić oczko. Początkującym poleca się lekkie druty aluminiowe i grubszą włóczkę. Dość szybko będziesz widzieć efekty swojego dziergania. Na początku lepiej skupić się na staranności niż rozpoznawaniu rodzajów oczek.

Odpowiednia włóczka i akcesoria pomocnicze

Po pytaniu, jak się robi na drutach, zaraz pojawiają się wątpliwości, dotyczące włóczki. Wiele zależy od tego, czy chcesz zrobić okrycie wierzchnie, czy np. element dekoracyjny do domu. Liczą się też wrażenia dotykowe - nie każdy lubi czystą wełnę, warto więc wybrać włóczkę typu merino. Ubrania letnie lub dziecięce najlepiej wykonać z włóczek miękkich, np. z alpaki. Co przydaje się do pracy? Warto mieć druty na żyłce. Są prostsze od tradycyjnych, świetnie nadają się do robienia czapek lub komina. Przy zakańczaniu pracy przydaje się z kolei szydełko. Niektórzy posługują się nim na tyle dobrze, że tworzą prawdziwe unikaty i piękne zdobienia.

Gdzie kupować dobrą włóczkę? Sklepy internetowe, jak Wool is Cool oferują większy wybór i zdecydowanie lepszą jakość, zwłaszcza włóczkowych mieszanek.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl