Producenci

Jak zrobić lalkę na szydełku w kilku krokach? Sprawdź, czego potrzebujesz!

Prace wykonywane ręcznie, czy to zabawki, czy artykuły dekoracyjne, cieszą się od lat niesłabnącą popularnością. I to nie tylko dlatego, że pięknie się prezentują, zrobione są z naturalnych materiałów, bez użycia plastiku, lecz przede wszystkim w ich wykonanie wkłada się serce. A to, w przypadku prezentów i dodatków ważna rzecz. Sprawdź, jak zrobić lalkę na szydełku, która sprawi ogromną przyjemność każdej małej dziewczynce!

Dobrej jakości włóczka to podstawa

Nie da się odpowiedzieć na pytanie, jak zrobić lalkę na szydełku bez odpowiedniego przygotowania. Dobór właściwych narzędzi, w postaci szydełka i włóczki, zagwarantuje Ci pożądany efekt. Dlatego zwróć uwagę na jakość tego, czego używasz, by mieć pewność, że lalka nie tylko będzie wyglądać odpowiednio, ale i posłuży komuś przez długi czas. Ponieważ przeznaczeniem zabawki jest obdarowaniem nią najmłodszych, zwróć uwagę na włóczkę, którą wybierasz. Najlepsza będzie taka z dużą domieszką bawełny, a jak najmniejszą ilością włókien syntetycznych. Maluchy lubią swoje zabawki wkładać do buzi, dlatego trzeba zadbać o ich bezpieczeństwo i zdrowie, jednak z drugiej strony zabawka musi przetrwać zabawę i pranie.

Zbierz wszystkie potrzebne akcesoria

Gdy już masz wybraną włóczkę, pamiętaj o kilku jej kolorach, bo to nie tylko ciało, ale i ubiór lalki trzeba będzie wykonać. Potrzebujesz jeszcze innych elementów, takich jak szydełko, nożyczki i guzikiczy kulka silikonowa, będąca wypełnieniem lalki. Ważne jest także posiadanie odpowiedniej instrukcji. W internecie nie brakuje tutoriali, które pokażą Ci krok po kroku jak zrobić lalkę na szydełku. Różnią się one między sobą, a olbrzymim plusem czerpania wiedzy od innych jest oszczędność Twojego czasu. Przygotowanie lalki metodą prób i błędów niekoniecznie jest dobrym pomysłem, natomiast unikanie błędów innych jest jak najbardziej wskazane.

Jak zrobić lalkę na szydełku?

Każda lalka składa się z kilku połączonych ze sobą elementów, a każdy z nich wykonujesz oddzielnie. Głowa, korpus, ręce i nogi tworzą ciało lalki, które następnie trzeba ubrać w coś, co także zrobione będzie na szydełku. Poszczególne elementy potrzebują jeszcze wypełnienia i dopiero po nim możesz rozpocząć łączenie. Kolejnym krokiem jest wszycie włosów i wykonanie buzi – oczu i ust. Robi się to oczywiście szydełkiem, z wykorzystaniem guzików, jednak i sama nitka w innym kolorze sprosta zadaniu. Teraz gdy już wiesz, jak zrobić lalkę na szydełku pozostaje tylko udać się na zakupy i usiąść do pracy, której efekt z pewnością Cię zadowoli, tak samo, jak ucieszy Twoje dziecko.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl