Producenci

Jak zrobić skarpety na drutach? Sprawdź to!

Marzysz o ciepłych skarpetkach? Możesz je zaprojektować i zrobić sama! Wystarczy, kupisz druty, włóczkę w odpowiednim kolorze i poświęcić trochę czasu. Jak zrobić skarpety na drutach? Podpowiadamy!

Przygotuj potrzebne materiały

Jak zrobić skarpety na drutach? Zacznij od przygotowania potrzebnych materiałów. Sięgnij po włóczkę skarpetkową. Przygotuj 2 pary drutów z żyłką. Ich grubość dopasuj do grubości wełny. Przygotuj także szydełko, które przyda się do wykończenia. Nie musisz od razu zrobić 2 skarpet, ani nawet całej skarpety. Pracę możesz rozłożyć na kilka etapów. To doskonałe rozwiązanie, zwłaszcza jeżeli jesteś osobą początkującą i dopiero zaczynasz swoją przygodę z dziewiarstwem. Zastanów się także jaka ma być długość skarpet (warto znać zarówno rozmiar, jak i długość stopy), to ułatwi rozplanowanie ilości okrążeń.

Jak zrobić skarpety na drutach? Zacznij od ściągacza!

Zastanawiasz się, jak zrobić skarpety na drutach? Zacznij od ściągacza! Nabierz na druty odpowiednią liczbę oczek (40-50) i zrób jedno okrążenie. Następnie przerób oczka ściągaczem: na zmianę prawe i lewe oczko. Wykonaj tak kilka okrążeń. Chcesz, żeby twoje skarpetki miały jakiś wzór, albo warkocz? Teraz jest odpowiedni moment, by zacząć go dziergać. Zależy ci na zwykłych, jednolitych skarpetkach? Zakończ robótkę i przejdź do następnej części.

Jak zrobić piętę?

Wiele osób uważa, że najtrudniejsze jest wykonanie pięty. Jak zrobić skarpety na drutach? Podziel liczbę oczek na pół. Przerób pierwszą część na prawo. Następnie odwróć robótkę i przerób je na lewo. W kolejnym rzędzie przerób wszystkie oczka na prawo. Czynność powtórz kilka razy, by uzyskać pożądaną liczbę rzędów. Zacznij robić kąt pięty. W pierwszym rzędzie przerób oczka na prawo i odwróć robótkę. W drugim rzędzie pierwsze oczko przełóż bez przerabiania, większość oczek przerób na lewo, a 2 ostatnie na prawo, następnie odwróć robótkę. W trzecim rzędzie przełóż pierwsze oczko bez przerabiania i kolejne na prawo. Przewróć robótkę. Powtarzaj rzędy 2 i 3 dopóki wszystkie boczne oczka nie zostaną przerobione.

Jak wydziergać palce?

Ostatnim etapem, jak zrobić skarpetki na drutach, są palce. W pierwszym okrążeniu przerób wszystkie oczka na prawo. Wykonaj 2 okrążenia: przerób 1 oczko prawe, następnie 2 oczka razem pochylone na prawo, później 2 oczka razem pochylone na lewo i jedno na prawo. W okrążeniu 3 przerób wszystkie oczka na prawo, ale ich nie zamykaj. Powtórz kilka razy 2 i 3 okrążenie. Kiedy osiągniesz odpowiednią długość, zacznij zamykać oczka. Na koniec zaciśnij i pochowaj nitki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl