Producenci

Zdradzamy sekret, jak zrobić szalik na drutach. Sprawdź, jakie to proste!

Nie ma nic bardziej osobistego niż własnoręcznie wydziergane akcesoria do codziennego użytku. Rękodzieło to indywidualne podejście do upodobań danej osoby, które daje przewagę nad gotowymi artykułami dostępnymi w sklepach. Jeżeli zawsze podobały Ci się wytwory robione na drutach i chcesz zacząć przygodę z dziewiarstwem, zacznij od najprostszego elementu, czyli szalika! Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się, jak zrobić szalik na drutach!

Dlaczego warto spróbować? Sprawdź, jak zrobić szalik na drutach

Żeby stworzyć wyjątkowy i oryginalny szalik na drutach, wystarczy opanowanie podstawowej techniki tworzenia oczek. Wykonanie standardowego okrycia opiera się jedynie na poprawnym nabieraniu oczek i ich przerabianiu. Własnoręcznie stworzony element garderoby może okazać się niepowtarzalnym prezentem dla bliskiej osoby, a także alternatywą dla produktów ze znanych butików. Pamiętaj, że ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia – tworząc szalik, możesz wybierać wśród wielu rodzajów materiałów w najróżniejszych kolorach, dzięki czemu okrycie będzie w pełni personalizowane.

Narzędzia pracy – co musisz mieć, by zrobić szalik na drutach?

Po pierwsze – włóczka. Na początku kieruj się zasadą, która mówi, że im grubsza włóczka, tym szybciej zobaczysz efekt pracy. Wybierając motki, szukaj artykułów z czystą wełną lub wariantem merino, która nie gryzie i odpowiednio odprowadza wilgoć, a dodatkowo jest niezwykle ciepła! Niezbędne będą również druty – na początek wybierz wersje na żyłce lub modele bambusowe. Ważne jest, by ich grubość była dopasowana do typu włóczki. Taką informację znajdziesz na banderoli motki. W pracy przydadzą się jeszcze ostre nożyczki i gruba igła do zakończenia splotu. Jak zrobić szalik na drutach? Sprawdzamy!

Szalik na drutach – poznaj etapy robótki

Zaczynamy! Trzymaj druty w prawej ręce i wykonaj na nich pętlę co najmniej 80-100 cm od końca motka. Rozdziel dwie nitki i tę złap górną palcem wskazującym, a końcówkę przy pomocy kciuka. Druty znajdują się teraz pod nitką – przeciągnij je, tworząc pętelkę. Ten manewr powtórz 20 razy. Jak wykonać prosty szalik na drutach?

Pozbądź się jednego drutu ze środka i stwórz główne oczko – lewa ręka złapie drut z włóczką, natomiast prawa złapie ten, który wyciągnęłaś. Włóż go do powstałego oczka i ostrożnie wyciągnij z drugiego drutu. Teraz będziesz robić oczka prawe. Czołowa nitka musi być przeciągnięta za drut po lewej stronie. Włóż go do pierwszej pętli – musisz zahaczyć górą o nitkę i wyciągnąć ją przez powstałą pętlę, a na końcu zdjąć z drutu. Tę czynność powtarzasz tak długo, aż skończą się oczka na drucie. Teraz czas na zamianę stron i do dzieła! Wygodny szalik powinien mieć przynajmniej 1,5 m. Zakończenie całości to stworzenie standardowych prawych oczek, odcięcie końcówki, przeciągnięcie jej przez pętelkę i zaciśnięcie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl